Чи можна отримувати дві пенсії одразу?

пенсі

«Мій чоловік Федір Васильович – інвалід дитинства (визнаний інвалідом дитинства до 18 років), мав ІІІ групу довічно. У 2008 році додалася ще й онкохвороба, після чого отримав ІІ групу інвалідності, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, довічно. Чоловік отримує 1300 гривень пенсії. Він хотів оформити й другу пенсію – по втраті годувальника. Об’їздив всі можливі інстанції та кабінети по два кола, і скрізь йому кажуть, що не знають, як з ним бути: і закон такий ніби існує, але й випадок цей особливий. Ми з чоловіком виховуємо неповнолітню дитину. То, можливо, хоч на неї існує якась доплата до пенсії?»

Надія Амвросіївна РАДЧУК, смт Рафалівка Володимирецького району Рівненської області

У Головному управлінні Пенсійного фонду України у Рівненській області на ваш запит відповіли, що, відповідно до пункту 1 статті 10 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника), призначається одна з них за її вибором. Тому Федору Васильовичу із селища Рафалівка Володимирецького району слід обрати вигідний вид пенсії, відповідно до статті 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» – пенсію у зв’язку з втратою годувальника. При цьому оформити державну соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» в управлінні праці та соціального захисту населення, або й надалі отримувати пенсію по інвалідності відповідно до статті 49 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Підготувала

Марія МАРТИНЮК

  •  
Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>